Соціальна галузь

Сокол I.
Суспільство буде еволюціонувати у бік економічної формації, що прагнутиме уникнути пороків – як класичного капіталізму (масове безробіття), так і соціалізму радянського зразка (хронічний дефіцит). Соціальні протиріччя будуть існувати ще довго, але будуть усе-таки згладжені.
Світ стане більш відкритим. Подорожі будуть лише питанням платоспроможності, а не ідеологічних чи яких-небудь інших заборон. Узагалі, політичні ідеології утратять свій колишній вплив на більшість людей. А поширення релігій, навпаки, посилиться. Навіть багато хто з тих, хто в душі не вірує, стануть відвідувати храми – хоча б у “святі” дні, хрестити дітей (чи проводити відповідні обряди інших релігій), вінчатися, відспівувати і соборувати померлих і т.п. Це буде сприйматися як данина культурній традиції.
У будь-якому куточку світу можна буде замовити й одержати електронну копію кожної – будь-якої! – навіть провінційної газети з іншого куточка світу: наприклад, копію “Вечірнього Донецька” – в Аргентині, чи якої-небудь аделаїдської газети (Австралія) – у Грузії і т.д.
А от імміграція буде значно утруднена. Якщо в двадцятому столітті існували країни, з яких майже неможливо було виїхати (у тому числі і колишній СРСР), то в майбутньому стане навпаки: виїхати можна буде з будь-якої країни, а держав, згодних прийняти іммігрантів, залишатиметься усе менше і менше. Хіба що ті, чиє корінне населення катастрофічно зменшується
Зросте кількість міжнаціональних і міжрасових шлюбів, у результаті чого світ через двісті-триста років буде сильно нагадувати строкатістю Латинську Америку.
В усьому світі будуть прийняті тверді обмеження народжуваності, приблизно, як у сучасному Китаї. Без цього – голод не перемогти і проблему перенаселення не вирішити!
Національні армії поступово трансформуються в міжнаціональні (регіональні) збройні сили, скажемо, Європи, Африки, мусульманського світу і т.д. Служба в них буде добровільною і високооплачуваною.
Митниця буде перешкоджати лише провозу наркотиків, вибухівки, отрути, екологічних мігрантів – біологічних (штамів вірусів), ботанічних і зоологічних видів, та ще незаконному вивозу особливо коштовних творів мистецтва. А ковбасу, чоботи і комп’ютери, – і багато чого ще! – можна буде вільно везти куди завгодно, у ряді випадків сплативши митний податок.
Злочинність, на жаль, не зникне в доступному для огляду майбутньому, але об’єднані зусилля поліцейських формувань усіх країн дадуть можливість ефективно боротися з нею.
На закінчення хотів би сказати: проблеми у світі будуть завжди, але в цілому він стане кращим за нинішній. І саме у цьому світі житимуть наші нащадки